КАРПАТСЬКИЙ РОВЕР

Партнеры

Блог

Представляю наш Карпатський велоклуб

   18 Марта Пн в 19:47 2013   

Представляю увазі читачів BIKE.co.ua наш оновлений (перезапущений?) велоклуб - "Карпатський роверовий Клюб". Клуб базується і зосереджується в Карпатах (штаб-квартира в Яремче), але відкритий для мешканців будь-якої точки нашої планети. Головне, щоб ви любили Карпати і велосипед, або хоча б щось одне із цього списку :)

Клуб має кілька напрямків діяльності, безперечно головним з яких є організація велосипедних мандрівок - переважно в Карпатському регіоні, але не лише (в наших планах на цю осінь або на наступний рік стоїть північна Італія! :). Клюб не зароблятиме на мандрівках, оскільки це суто неприбуткова організація, по формі і по суті. Однак наші мандрівки мають особливості - ми, як правило, зупиняємось і харчуємось в місцевих закладах. Причина? Підтримка місцевої економіки. Якщо ми хочемо зберегти культурне середовище Карпат і популяризувати велотуризм, ми повинні витрачати гроші в місцевих садибах, кафешках, купувати місцеві сувеніри. На н...


   0 4

Запрошую на "Велофорум"!

   1 Октября Пт в 07:08 2010   

"Велофорум" - це подія для велосипедистів, громадських активістів та представників міських ораганів влади. Це конференція на тему велосипедів та їхньої ролі в житті міст.


   0 1

Велопарковки біля банку!

   29 Августа в 01:51 2010   

Нарешті! Почалося! Банки повертаються обличчям до нас - велосипедистів!   

Першими це вирішили зробити єропейські банки - зокрема, ПроКредитБанк. Ось матеріал про його перші три велопарковки, які відкрилися в Білій Церкві. Далі банк планує відкрити парковки біля кожного відділення по всій Україні!!! Далі цитата з www.avk.org.ua:

14 серпня в місті Білій Церкві Київської області відбулося урочисте відкриття велопарковок біля одразу трьох відділень ПроКредит Ба...


   0 3

Як покращити BIKE.co.ua?

   26 Мая Ср в 14:29 2010   

Привіт усім!

Мені здається, наш чудовий сайт БАЙК.co.ua застоявся в своєму розвитку. Статистика показує багато заходів на сайт, але мало людей тут залишаються, заводять блоги, починають спілкування... А це ж і є головна ідея - сайт має статус "соціальна мережа"!

Якщо ви теж поділяєте мою думку, давайте разом поміркуємо що можна змінити і в якому напрямку, аби сайт рухався далі. Аби нам - існуючим користувачам - було цікаво заходити сюди кожен день, а новим людям було цікаво до нас приєднатися і стати постійними учасниками.

Одне прохання: давайте дотримуватися формату мозкового штурму. Тобто завдання - згенерувати чимбільше різних ідей, не критикуючи ідеї, 

висвловлені перед вами. А вже на другому етапі буде критика і аналіз всього, що ми разом "наштурмуємо".

Для початку дискусії я висловлю свою ідейку. Прош...


   28 7

Велосипед-примара в Києві

   13 Апреля Вт в 03:57 2010   

10 квітня 2010 року активісти Асоціації велосипедистів Києва наново пофарбували та висадили квіти біля пам'ятника загиблим велосипедистам, який встановлено на місці загибелі Олексія Башкирцева. Велосипедисти прибрали сміття навколо "велосипеда-примари" (від анг. ghost bike), який вони встановили тут у 2008 році, прикрасили його квітами та встановили на імпровізований постамент - дві автомобільні шини, наповнені щебенем.

Так виглядає велосипед зараз:

А так виглядав за 2 години до того:

Активісти, що зробили цю чудову справу, отримали в подарунок сигнальні жилети безпеки, які, як відомо, роблять велосипедистів набагато помітнішими для водіїв і таким чином зменшують ризик стати жертвою ДТП:


   0 4

Толока біля "Велосипеда-примари" 10.04.2010

   8 Апреля Чт в 07:40 2010   

Асоціація велосипедистів Києва запрошує Вас на толоку з впорядкування Пам'ятника загиблим велосипедистам. Акція відбудеться в суботу 10.04.2010 об 11:00 по вул.Мельникова, 4 - на місці, де 2008 року загинув Олексій Башкірцев.

 

Просимо зареєструватися тих, хто планує прийти, а також зазначити, що ви можете привезти з собою для проведення толоки. Реєстраційна форма тут: http://bit.ly/toloka

Контакт: Віктор Загреба, голова АВК, тел. 067 442 14 94

Інформація про Велосипед-примару: http://h.ua/story/157427/

    0 0

Велостоянка біля "Епіцентру"

   23 Марта Вт в 07:50 2010   

Вчора випадково побачив велостоянку біля магазину "Епіцентр" в Києві (на Позняках"). Щиро вдячний адміністрації магазину за те, що вони зробили цю стоянку, і окремий дизайнерам, які намалювали чудовий попагандитський плакат, який популяризує велосипед, велостоянки і сексуальність!

Велостоянка в Киеве

Біля яких ще магазинів в Києві (чи іншому місті) ви бачили велостоянки? Пропоную виставляти фотки і враження очевидців. Особливо цікавить тест-драйв (бо цю конкретну стоянку я поки що не викорис...


   8 2

Замовив собі ще один байк

   22 Марта Пн в 11:00 2010   

 

Для міста, асфальту і туризму. Коханий Скотт і надалі лишається для гір і крос-кантрі. Що скажете про цей зразок? 


   9 2

Голосуйте за велопарковки в Черкасах!

   22 Марта Пн в 05:03 2010   

Сам підтримав, і вас запрошую! Далі - цитата.

Мы участвуем  в проекте Нескафе. Наша идея заключается  в том, чтобы в городе Черкассы установили сеть велопарковок - и нужна  Ваша помощь. А именно 2 минуты Вашего времени нужны для:

 • регистрации,
 • подтверждения пароля с почтового ящика
 • отдать голос  за проект. Голосовать по ссылке  http://www.ideax-nescafe.com.ua/ideas/12654 

   6 3

Ми і Twitter

   10 Марта Ср в 10:11 2010   

Твітер крокує по планеті вже кілька років, і цього року нарешті сміливо закрокував по Україні.

Велотвітеряни, да зафоловім друг друга!

Я в твітері - @zagreba, наш любимий всіма Паша - @koshpavel, ну а наш самий любимий-прелюбимий хештег - #velik !

P.S. Cайт про те, як працює твітер.


   3 1

Кияни на BIKE.co.ua! Давайте знайомитись!

   10 Декабря Чт в 04:11 2009   

Запрошую велокиян на щорічну зустріч Асоціації велосипедистів Києва. Вона відбудеться в суботу, 12.12.09, об 11:00.

Всі подробиці - в спеціально створеному івенті http://bike.co.ua/index.php?task=event&id=103

Сподіваюся зустрітися!


   3 2

К велосипеду можно относиться двояко

   15 Октября Чт в 02:54 2009   

Ану, любители двухколесного безмоторного транспорта, отгадайте загадку! Кому принадлежит нижеследующая велосипедная цитата?

"К велосипеду можно относиться двояко - его можно "отлаживать", а  можно на нем и кататься. Я бы не стал категорично заявлять, что любитель "отладки" - человек совсем уж неразумный. Он не зависит от  капризов  погоды,  сила  и направление ветра его не волнует, состояние  дорог  не  трогает.  Дайте  ему ключ, ветошь, какую-нибудь скамеечку - и  радостей  хватит  на  целый  день."

Даю подсказку - цитата из книги. Чур, гуглом не пользоваться ;-)

Кстати, а как относитесь к велосипеду вы - "отлаживаете" или "просто катаетесь"?

UPD: Ответ на загадку. Книга называется "Трое на велосипедах", автор - ...


   10 0

Автомобиль и человек – кто кого?

   16 Мая Сб в 08:56 2009   

Дорогие байкеры, 

Хочу вам предложить к ознакомлению статью моего хорошего товарища, экономического журналиста Игоря Луценко. Статья посвящена автомобильной (или лучшей сказать - дорожной) культуре нашей страны, и, мне кажется, она покажется вам инетерсной. Сам автор является одновременно и автомобилистом, и велосипедистом, и в первую очередь просто разумным человеком :-)

Насчет содержания статьи - с одной стороны, я согласен с умозаключениями Игоря, с другой - неужели все так плохо? Неужели абсолютное большинство украинцев считают велосипед чем-то третьесортным??? Это ужасно.

Короче, читайте статью, комментируйте.

======

Автомобиль и человек – кто кого?

Про украинский авторынок как феномен горячечного роста можно забыть. Возможно, это шаг к отрезвлению.

Из материальных вещей ничто так не владеет людьми, как автомобили. Куда там квартирам – они...


   9 0

ВелоКраків

   5 Мая Вт в 07:50 2009   

Як і обіцяв, пишу короткий звіт про поїздку до Польщі. Нагадаю, я їхав до сусідів спеціально з метою вивчити їхню діяльність у сфері створення велосипедної інфраструктури та популяризації велосипеда. Мене цікавила як туристична роверова інфраструктура, так і міська. Як міста для вивчення я обрав Краків і Гданськ, які, за словами самих поляків, є найбільш успішними і цікавими веломістами країни. Почну розповідь з Кракова.

Всі, хто тут був, полюбили це місто на все життя, а хто не був, мріють тут побувати Населення Кракова співставне зі Львовом (понад 700 тис.), місто розташоване на півдні країни і є найбільшим туристичним магнітом країни завдяки своїй багатій, унікальній середньовічні...


   6 0

ВелоПольща

   28 Апреля Вт в 05:49 2009   

Пишу із Кракова. Поїхав в Польщу, аби подивится на їхній досвід розвитку велосипеда як туристично засобу і міського транспорту.

Що вам сказати - я в позитивному шоці. За 5 хвилин маю бігти, зустрічаюся з місцевими велоактивістами, які обіцяли зробити для мене велоекскурсію.

Вранці взяв в оренду ровер в одній фірмі, прямо на Площі Ринок. Ось який цей ровер:

Ціна досить гуманна, як для центру найтуристичнішого міста Польщі. 45 злотих на день (близько 100 грн), але можна брати і на пару годин, тоді буде взагалі шара.

А ось так у них шанують велосипед на дорожніх знаках і світлофорах:

 

Ввечері спробую написати більш докладний звіт про побачене. Усім гарного дня ;-)


   20 0

Мы в газете "Сегодня"

   25 Апреля Сб в 23:58 2009   

Спасибо журналисту Евгению Ихельзону, который заметил мою блоге на моей родной "Украинской Правде". Приятно и полезно!

Полный текст статьи "Шесть идей, как спасти Украину" читайте на их сайте, а здесь приведу велосипедную часть:

 

ПЕДАЛЬНАЯ РЕВОЛЮЦИЯ

Украина может полностью изменить свое лицо, если сделает гор...


   14 0

Знаменитості на роверах (ч.1)

   23 Апреля Чт в 06:53 2009   

Сьогодні пропоную вашій увазі 5 фотографій знаменитостей на роверах зі своєї невеличкої колекції. На фото - Альбер Айнштайн, Елвіс Преслі, Мадонна, Стінг та Лі Якокка.

Нехай у них не такі круті ровери, як у нас (а у Стінга взагалі прокатний паризький Velib), все одно сам факт поєднання "зірка + велосипед" -- це вже мегакруто! Це в української "еліти" велосипед досі асоціюється з селом і мішками картоплі, і треба цей стер...


   7 0

Велосипед проти економічної кризи

   10 Апреля Пт в 03:15 2009   

Колись у жовтні 2008 року я вже писав у блозі напівсатиричний пост про те, що економічна криза з точки зору велосипедистів не таке вже й погане явище. Сьогодні написав інший текст, теж про велосипеди і про кризу. Пропоную прочитати його там, де я його і написав - у групі "Байкери за зміни" громадсько-політичної соціальної мережі "На Фронті Змін":

Велосипед як спосіб вийти з економічної кризи та досягнути ЗМІН

P.S. Прошу не сприймати це як політичну рекламу, лише як легонький піар. ;-)

P.P.S. Я зе не знаю за кого голосуватиму. Але поки що тусуюся на тій мережі, аби врешті-решт прийняти це важливе громадянське рішення.


   5 0

Платні велостоянки. Які вони?

   9 Апреля Чт в 07:25 2009   

Всі ви чули про ініціативу мерії Києва зробити платні велостоянки. Асоціація велосипедистів Києва моїми руками розкритикувала цю МЕРську ініціативу, але залишила простір для маневра:

"Ідея платних велосипедних паркінгів могла би бути життєздатною в Києві за умов, якщо адміністратори цих паркінгів будуть забезпечувати охорону та нести юридичну відповідальність за збереження велосипедів, система пропуску та роботи станцій буде зручною, місця для розміщення будуть підібрані раціонально, а ціна встановлена у розумних межах. Раціональними місцями для таких велостанцій будуть, наприклад, станції метро з великим обігом, що дозволить використовувати велосипеди як транзитний транспорт", - написали ми у нашій відкритій заяві.

Зара...


   14 0

Прооперували

   7 Апреля Вт в 08:11 2009   

Привіт усім!

Я раніше писав, що мене мають оперувати. Так от, прооперували і навіть вже виписали Все успішно, потрохи одужую, правда, носити щось тяжке (наприклад, мого сина чи велосипед) зможу ще не скоро

Після лікарні зайшов на БАЙК, а тут така активінсть на блогах, нові люди, купа коментарів!!! Клас!!! Одразу видно, що ВЕСНА ПРИЙШЛА!!!

Бажаю усім кайфового початку сезону і сподіваюся у травні приєднатися!!!

А поки - працюватиму над велосипедними проектами за комп"ютером! ;-)


   11 0

Мій економічний прогноз

   11 Марта Ср в 07:29 2009   

Дорогі БАЙКери! Пропоную вашій увазі мій свіжий досвід відносин з банком, а також економічний прогноз на найближче майбутнє.

Отже, мій майже вже любимий Приватбанк вчора приємно здивував. Чи може це мене приємно здивував наш центробанк? Судіть самі.

Дружина вичитала в ЖЖ, що банки нині мають долари, які продають своїм валютним боржникам дешевше, ніж усім іншим. Хоч термін нашого чергового платежу за машину ще не підійшов, завітав я вчора в Приват дізнатися, що вони думають про чутки в ЖЖ.

В Приватбанку кажуть: "Так, Вікторе, у вас дійсно є можливість погасити кредит за пільговим курсом. Долари на суму поточної заборгованості ви можете купити по 7,8, а якщо хочете внести гроші наперед - по 6,99." Це при тому, що курс продажу у них стояв 8,7!

Пішов я до банкоматів, зняв з двох карток більшу частину гривень, поніс і здав в касу. Отимав квітанції, підшив до архіву, порахував: економія вийшла...


   11 0

Подарунок із Берліна

   10 Марта Вт в 04:09 2009   

 

Подруга привезла з Берліна подарунок - цю фотографію. Зробила її біля дитячого садочка. Прошу звернути увагу на велозамок! Тобто, дітки реально на тих байках їдуть (може, поруч з батьками?).

ХОЧУ, ЩОБ МОЇ ДІТИ ЇЗДИЛИ ТАК В ДИТЯЧИЙ САДОЧОК!

Обов'язково для цього переїжджати в Європу?


   6 0

Як не надірвати пуповину

   2 Марта Пн в 03:24 2009   

Розкажу я вам, байкери, як не треба робити. Історія медично-поучітєльная.

Жив-був здоровий хлопчина, тобто я - байкер, лижник, баскетболіст. Ну, сколіоз, ну, карієс, але ж це у всіх. Так от, якось раз це хлопча взяло й зробило глупість - у вирі емоцій підхопило на руки дружину з піврічним дитям на руках.

Сумарна вага "об'єкту" ніби й не велика (десь 60 кіло), але якось так дурень підхопив їх незручно, ще й не розігрітий був після сну... Коротше, щось в животі в районі пупка смикнулося і заболіло.

Але я нічого, думаю - мало лі. Далі собі живу, гуляю. Аж через кілька днів граючи у фрісбі (тарілку літаючу) зафіксував різкий біль вище пуповини. Ліг на травку перепочити, мацаю пузо рукою - а там гуля. Як у футбольному м'ячику в дитинстві, пам'ятаєте, коли шов розходився? Гуля через кілька годин пройшла, як і біль.

Але я все-таки пішов до хірурга на консультацію. Результат: брюшна грижа. Це означає надрив м'язів, які тримають живіт. Надрив ...


   13 0

"Велобайк 2009". Враження

   18 Февраля Ср в 04:10 2009   

У продовження чудового "ВелоКраїна".

Звіт Михайла починаєтсья песимістично: мовляв, на виставці було мало людей. Я би так не сказав. У головні дні виставки - у суботу та неділю до обіду - людей було чимало. Біля нашого стенду збиралося до десятка людец, на інших теж був натовп. Це просто Михайло прийшов на виставку зранку, завбачливо уникнувши години пік.

Взагалі хочу сказати, що брати участь у виставці - хлопотноє дєло, не те що просто її відвідувати :) . Весь час треба щось робити, вирішувати якісь питання, ну і постійно спілкуватися з тими, хто підходить. Тому нормально пройтися по самій виставці мені вдалося лише у третій день, коли народу було вже мало.

Проект "ВелоКраїна" виставкою

   5 0

"ВелоБайк 2009" - кому запрошення?

   9 Февраля Пн в 03:18 2009   

Цього тижня в Києві відбуватиметься виставка "ВелоБайк-2009". Ми будемо там представляти проект ВелоКраїна.

Для учасників cоціальної мережі BIKE.co.ua, які хочуть відвідати цю найбільшу в Україні веловиставку, пропонуємо такі безкоштовні приємності:

 • запрошення (щоб не довелося платити 10 грн за квиток);
 • подарунки, сувеніри;
 • карта веломаршрутів Карпат (перша в історії!);
 • душевне спілкування на нашому стенді :-)

Відзначайтеся в коментарях! Телефон та інші приватні контакти є в моєму профілі.

Програма виставки є тут.


   5 0

Знаки для веломаршрутів

   19 Января Пн в 08:26 2009   

Це проект вказівного знаку, які будуть встановлюватися на велошляхах проекту "ВелоКраїна". Знак показує номер маршруту, напрямок руху та відстань до якогось важливого об’єкту чи населеного пункту (в даному випадку до перевалу):

Цей проект знаку відкритий для обговорення. Ми збираємо відгуки і конструктивні зауваження велосипедистів, аби врахувати їх при затвердженні остаточного варіанту. Обговорення вже почалося на блозі "ВелоКраїни" та в розділі "Фото" на BIKE.co.ua, пропоную також висловлютися в коментарях до цього блогозапису!

Вислухаємо всіх!

   5 0

Днепропетровск! Кривой Рог! Ахтунг!

   19 Января Пн в 06:05 2009   

Дороге подніпровське панство!

Радий повідомити, що найближчої суботи буду в Дніпропетровську. І не просто так буду, а на велосипедну тему - разом з Британською Радою проводимо семінар на тему велоінфраструктури і велоактивізму (див. спеціальну сторінку в розділі "Події").

Тож сердечно запрошую вас відвідати цей захід, участь в якому абсолютно безкоштовна. Перші два такі семінари відбулися у Львові та Івано-Франківську в грудні 2008, і всі учасники оцінили їх як дуже цікаві та корисні. Тож, впевнений, і ви не пошкодуєте!

Так проходив семінар у Львові:

Львів, велосемінар

А так - в Івано-Франківську:

   14 0

Як вам наша реклама?

   14 Января Ср в 07:34 2009   

Це сітілайт в місті Яремче, біля гірськолижного курорту Буковель. Всього їх стоїть 8 штук, і насправді зелений колір набагато яскравіший, ніж передає фотографія:

ВелоКраїна

Детальніше про цю рекламну кампанію читайте на блозі ВелоКраїни.

А як вам ця реклама і це лого?

P.S. Ми так довго і мучітєльно над цим працювали... Тому якщо будете критикувати, постарайтеся бути конструктивними


   22 0

Пишемо разом: правила безпечної їзди на велосипеді

   13 Января Вт в 06:51 2009   

Дорогі друзі, прошу вашої домоги! В рамках проекту "ВелоКраїна" готуємо до друку велокарту Яремчанського регіону (веломаршрути в Карпатах). З"явилася думка крім усього іншого дати список правил (порад) щодо безпечної їзди на велосипеді по горах. Давайте всі разом напишемо цей список!

Рекомендації щодо безпечної їзди на велосипедах в горах

(з доповленнями коментаторів)

 1. Завжди вдягайте велосипедний шолом. Шолом має бути міцно застібнутий, аби при відкриванні рота добре відчувався ремінець під підборіддям.
 2. Користуйтеся рукавичками. Це не тільки убезпечить ваші долоні від натирання кермом, але й врятує від неприємних і потенційно інфекційних подряпин в разі падіння - адже люди при падінні з велосипеда інтуїтивно виставляють руки вперед.
 3. Коли с...

   41 1

Різдво на ровері з ноутбуком

   24 Декабря Ср в 14:37 2008   

Цікавий досвід. Сьогоні треба було забрати байк з київського офіса, який мої колишені роботодавці звільняють. Можна було забирати байк машиною (є і машина, і велобагажник). "Але ж це попсово і не по-велосипедному!" - подумав я і поїхав в офіс на метро.

Слід сказати, що одяг у мене був зовсім не велосипедний. Джинси, светр, звичайна куртка, рюкзак з ноутбуком всередині. Та й погода не супер - асфальт то сухий, то мокрий, сніг на газонах та тротуарах тане, температура +2.

Взяв байк, підкачав колеса після довгої перерви. Примайстрував на багажник сумочку з насосом, запаскою та всякими дрібницями. Закрутив шию у шафр, застібнув верхню кнопку на куртці, вдягнув рукавички і шолом. І почав не швидко, але й не дуже повільно вкручувати - з Лук'янівки в бік центру, куди мені й було треба.

Знову пригадав те чудове відчуття їзди велосипедом по великому місту. Люди стоять на зупинках, чекаючи на застряглий у заторі тролейбус. Інші люди сидять в машинах і зляться...


   12 0

Коні

   19 Декабря Пт в 14:51 2008   

Ось така конкуренція :)

Фото зроблено на одному з етапів Тур де Франс-2008. (с) Jasper Juinen/Getty Images.


   2 1

Велосипед-примара

   17 Декабря Ср в 07:31 2008   
В Києві не без моєї участі встановили монумент загиблим велосипедистам:
Ідея не нова і прийшла до нас зі США. В Нью Йорку таких велосипедів на вулицях досить багато. В Європі теж зустрічаються. Як думаєте, потрібна справа? Допоможе звернути увагу на проблему безпеки велосипедистів? Допоможе прискорити будівництво велодоріжок?

   6 0

Біциклістів теж штрафуватимуть

   18 Ноября Вт в 03:54 2008   
Стаття 127.
Порушення правил дорожнього руху пішоходами, - попередження або штраф від 51 до 85 грн.
Порушення правил дорожнього руху особами, що керують велосипедами, гужовим транспортом і погоничами тварин, - штраф від 85 до 136 грн.
Ті самі порушення у стані сп'яніння, - штраф від 136 до 170 грн.
Порушення, що спричинили створення аварійної обстановки, - штраф від 170 до 255 грн. або громадські роботи на строк від 20 до 40 годин.
Бережіть себе!

   14 0

За 60 хв. на Закарпаття і назад

   17 Ноября Пн в 07:31 2008   
Вчора було сонячно. Швидко виконавши сімейно-побутові справи, одержав від домашніх заслужену винагороду - можливість пару годин покататися по навколишніх горбах і полонинах.
Хто не в курсі, я вже 2 місяці мешкаю в Карпатах. Працюю в Яремче, а проживаю в селі Яблуниця, майже на межі Івано-Франківської та Закарпатської областей. А раніше сотні років тут була міждержавна межа - між Австро-Угорщиною та Польщею, потім між Чехословаччиною та СРСР, і от потім стала і тут, і там Україна.
Так от, було вже по третій, до темряви - дві години. Не хотілося їхати далеко, тому згадав про маршрут, про який розповідав мені приятель - старою дорогою на Закарпаття.

У пілсумку, рівно 1 година в дорозі, дистанція 15 км. Із них 7,5 км - класні даунхіли старою грунтово-кам'яною дорогою, і ще 7,5 км - апхіл трасою з Лазещини на Яблуницький перевал (930 метрів над рівнем моря). Даунх...
   3 0

Велокультура

   30 Октября Чт в 15:55 2008   

Голандію, Данію та Китай часто називають країнами з високою велосипедною культурою. Це обумовлюється у першу чергу популярністю велосипеда як традиційного, щоденного засобу пересування. Україну поки що не можна назвати країною з розвиненою велокультурою. Втім, якщо розібратися, що включає в себе це поняття «велокультура», то виявиться, що багато її проявів є і в нас.

Слід почати з того, що у нас сильні велотрадиції. Велосипед – звичний транспорт для нашої країни. Він з'явився у нас ще у ХІХ столітті, під час хвилі свого поширення по всій Європі та світу. З того часу велосипеди дешевшали і набували популярності не лише серед спортсменів та плейбоїв, але й поміж пересічних мешканців у містах та на селі. В Україні, країні з переважно рівнинним рельєфом та досить м'яким кліматом, велосипед став дуже популярним. Навіть у 2008 році, в епоху автомобільного буму, у селах та...


   3 0

Київ: паркомат замість велодоріжок

   27 Октября Пн в 05:57 2008   
У Києві презентували перший паркомат, пише УП-Київ

Ах, паркомат, паркомат! Можна подумати, що це щось таке офігєнно сучасне і прогресиве, що порятує Київ не те що від корупції, але й від цілого транспортного колапсу. Фіг там! Не прогресивне і не сучасне. Ось в Ужгороді паркомати стоять вже давно. При тому в Ужгороді такий автомат не один зразково-показовий, як в столиці, а десятки.
Шановний пане Басс Денис Якович! Ви би краще дійсно щось нове зробили у місті Києві. Для початку можна проконтролювати, як ваші підлеглі виконують Розпорядження мера про велосипедні доріжки, пі...
   5 1

Економічна криза для велосипедиста

   25 Октября Сб в 14:10 2008   
Криза у світі, світ у кризі. Газети друкують статті про кризу, інтернет-сайти транслюють на нас думки експертів - банкірів, чиновників, інвесторів, аналітиків... Тільки от ніде не пишуть - а що ж думають з приводу кризи велосипедисти?
Коли їдеш на велосипеді, є достатньо часу про щось подумати. Ну наприклад про ту ж таки кризу. Обміркувати її наслідки, зробити висновки. Наслідків, вартих уваги байкера, знайшлося чотири:

1. Скорочення автокредитування. Зростання кількості залізних коробок в наших містах трохи сповільниться - повітря буде не таке брудне, як могло би бути, а навесні у наших дворах, можливо, на вільних від машин клаптиках землі проросте трава! Велосипедистам на дорогах стане трохи просторіше і не так страшно.
2. Скорочення споживання, скорочення доходів населення. Люди почнуть думати, як вони витрачають гроші. Замість їзди у власному авто чи в маршрутних таксі люди приєднуватимуться до нас - пересідатимуть на зручний та безкоштовний в експлуат...
   20 1

В Карпатах бабине літо! Не провтикайте!

   15 Октября Ср в 14:54 2008   

Колеги і колежанки, не провтикайте бабине літо в Карпатах! Тут зараз дуже, дуже класно! :-)

Беріть відпустки та відгули, сідайте на потяг, приїздіть і насолоджуйтесь!

Велосипедний відпочинок в горах

Велопоездки по Карпатам

Більше велокарпатських фоток є тут.

P.S. Тим, хто буде їхати, рекомендую велоготель "Трутень" у Ворохті, при якому діє велопрокат. Був там сьогодні - сказали, що вільні місця для читачів BIKE.co.ua знайдуться! ;-)


   3 1

Я тепер Scottовод

   6 Октября Пн в 10:22 2008   

Ось такий в мене новий велосипед. Вже обкатав його на карпатських стежках - дуже добре на них тримається!!

Чи є тут браття-скотоводи?


   6 0

Я переїхав жити до Карпат

   29 Сентября Пн в 12:51 2008   

Ми з сім'єю переїхали жити в Карпати. Тепер із нашого вікна Говерла високая видна. Ось, позавчора сфотографували:

Говерла з нашого вікна

Ми займаємося тут втілення проекту "ВелоКраїна", який самі ж і придумали рік тому. Після його придумування ми оформили його на папері, подали на конкурс проектів Євросоюзу і виграли грант на 2 роки. Проект присвячений розвитку активного велосипедного відпочинку в Карпатському краї, а я є його project manager'ом.

Так що, приїжджайте у Карпати! Вже найближчої п"ятниці починаємо екпседицію з розвідки маршрутів навколо Яремчі та Ворохти!

P.S. З метою популяризації проекту висунув його блог на конкурс Best Ukrainian Blog Awards. <...
   9 0

"Как прошел День без авто в Киеве?"

   26 Сентября Пт в 01:19 2008   

Таке питання поставив BikeCo-юзер Dava в коментах під цим моїм постом. "Спрашиваете? Отвечаем!"

 

Перший День без авто в Києві відбувся! І це головна новина. Бо ще вранці цього дня у мене були серйозні сумніви -- гіршої погоди важко було придумати. Хіба що якийсь ураган "Катрина", але в наших широтах їх не буває. З третьої години ночі розпочався рясний дощ, який не закінчувався чотири дні.

 

Але події відбулися усі, які планувалися! 1. Велопробіг (30 учасників замість очікуваних 500) 2. Змагання з фігурного катання на велосипеді під дощем (3 переможці, одержали подарункові сертифікати від спонсорів) 3. Концерт: Крихітка Цахес, Пропала Грамот...


   7 0

День без авто в Києві - у цю неділю, 21.09!

   18 Сентября Чт в 23:34 2008   

Друзі! Нагадую, що найближчої неділі в столиці святкуємо День без авто. Буде велопарад, відкриті змагання з фігурного водіння велосипеда (з цінними велопризами), а також концерт на літній сцені Маріїнського парку.

Збір учасників Велопараду - під Аркою дружби народів о 14:30. О 15:00 - старт пробігу за цим кільцем (у напрямку годинникової стрілки):

Сайт Дня без авто: www.carfree.org.ua. На першому малюнку - офіційний світлофор Дня без авто в Києві :-)


   5 0

Шукаю хороші вело-карпатські фотографії (для буклета)

   17 Сентября Ср в 23:54 2008   

Друзі й подруги, якщо ви вважаєте себе непоганим фотографом (а можи навіть дійсно таким є ;-) ) і маєте в архіві фотографії з велопоходів чи покатушок у Карпатах - у вас є чудова можливість показати їх світу :)

Справа у тому, що я терміново шукаю 3-5 хороших фотографій для оформлення буклета (не комерційного, не рекламного, а суто інформаційного). Тематика фотографій - велосипедний відпочинок у Карпатах (Прикарпаття теж підійде - якісь горби, ліси тощо).

Гроші за ці фотографії наразі запропонувати не можу, але гарантую дотримання автрських прав і кілька "авторських" екземплярів буклета. Буду вдячним за лінки на ваші онлайн-галереї, або ж можете кидати файли мені в пошту viktoza (AT) g...


   1 0

Фраза дня: Энштейн о велосипедах

   17 Сентября Ср в 15:10 2008   

В продолжение начатой bakir'ом теми:

"Жизнь, она как велосипед - чтобы удержать равновесие, приходится постоянно двигаться"

Все согласны с великим физиком, или кто-то готов поспорить? ;)

(с) Цитату і фото позичив з блогу "Зелені вісті"


   3 0

Давайте знайомитися!

   9 Сентября Вт в 00:38 2008   

Я Віктор, 25 років, мешкаю під Києвом (м.Буча), катаюся на велосипеді з раннього дитинства. Маю сім'ю - дружину Анну та 7-місячного сина Яромира. Останні роки працюю в сфері PR та медіа, хоча в університеті навчався на юриста-міжнародника.

Ваша черга!

P.S. Надихнувся на цей пост тим, що у багатьох людей профілі майже порожні... А також тим, що на BIKE.co.ua постійно реєструюся якісь нові люди, які нічого не пишуть і не коментують! Не соромтеся - нехай тут буде ваш перший комент! =)

 


   62 1

Велопарад в Києві 21.09.08

   8 Сентября Пн в 15:02 2008   

21 вересня 2008 р. в Києві відбудуться святкові акції в рамках Всесвітнього дня без авто (World Carfree Day). Цей день відзначається у сотнях міст на чотирьох континентах - нарешті до цього процесу долучається й Україна! Найбільшою і найпомітнішою акцією Дня без авто в Києві буде велопарад, учасниками якого запрошуємо стати і ВАС!

 • 14:30 - Збір учасників під Аркою дружби народів (Європейська пл.)
 • 15:00 - Старт за маршрутом Поділ-Троєщина-Дарниця-Ленінградська пл. - міст Патона- Печерськ
 • 16:30 - Фініш велопараду в Маріїнському парку

День без авто

 

Довжина дистанції - 26 кілометрів, середня швидкість - 15 кмгод. Рух колони буде організований за допомоги регулювальників-волонтерів та супроводу автомобілів ДАІ.

По ...


   14 0

Голодний байкер: лише 1042 км замість запланованих 4000

   4 Сентября Чт в 20:18 2008   

Ханрайдер Владислав Нікітенко, який стартував з Києва 22-го серпня, завершив перший етап своєї подорожі в Ужгороді і нарешті наївся. Він би її продовжував голодувати, але кілька чинників вибили його з голодного сідла. Це українці, які наполегливо пропонували йому щось з'їсти та поїли пивом, а також море фруктів вздовж доріг - в Карпатах зараз яблучний сезон.

"И вообще такие вещи надо весной делать - пока ничего еще нет. Вот в Китае нормально было - и бананы и манго зеленые были и язык не понятный", - пише Влад у своєму щоденнику.

Влад має безліч позитивних вражень від Західної України. Особливо його вразила гостинність та миролюбність місцевого населення, релігійна толерантність,

   6 0

Голодуючий байкер проїде 4000 км по Україні

   21 Августа Чт в 12:53 2008   

В п'ятницю 22 серпня з Києва стартує велосипедний пробіг, учасником якого буде одна людина – Владислав Нікітенко. Під час велопробігу його ініціатор та учасник буде голодувати.

Голодний велопробіг

Влад Нікітенко називає себе засновником ханрайдингу (англ. Hunriding, hungry


   7 0

Київ: 6 велосипедистів вбито у 2008 році

   19 Августа Вт в 20:24 2008   

12 серпня на вул. П. Вершигори (Троєщина) навпроти будинку №8, на нерегульованому пішохідному переході, тюнінгований Daewoo Lanos збив хлопчика на велосипеді.

Як розповіли друзі постраждалого, вони разом зі своїм другом переходили дорогу по "зебрі". Дійшовши вже до середини дорогі, вони подивилися направо і побачили Lanos, 28-річний водій якого і не збирався зменшувати швидкість. Лише у 10-ти метрах від переходу він згадав про педаль гальма і ударив по ній, про що свідчить 10-метровий гальмівний шлях. Але було вже пізно... велосипедиста на очах у його однокласників збила машина.

Смерть велосипедиста

При зіткненні, школяр розбив лобове скло і сильно вдарився головою, коли впав на асфальт. Бригада швидкої допомоги, що приїхала на місце ДТП, робила все можливе, щоб врятувати хлопчика. Але, на жаль, отримані травми опинилися несумісні з життям. Він помер в кареті швид...
   12 0

Маунтінбайкінг у Карпатах

   17 Августа в 01:59 2008   

Цього тижня випала нагода використати гірський велосипед за прямим призначенням, тобто покататися не по вулицях міста чи лісосмугах передмістя, а по справжніх, високих і зелених горах - Карпатах.

Я і раніше їздив Карпатами на велосипеді, тому смак маунтінбайк-адреналіну мені вже був знайомий. Але якщо попереднього разу, три роки тому, ми з друзями здійснили справжню 3-денну подорож (з Франківська аж під самий румунський кордон і назад), то цього це були дві радіальні поїздки на кілька годин. Але від того не менш приємні!

На жаль, поїздки цього разу здійснювалися соло - дружина з піврічним дитям поки що не можуть скласти компанію. Тішить, що вже наступного літа точно зможемо кататися разом - вже придивляюся в магазинах дитяче крісло.

Перший тріп був по околицях Яремчі, другий - поблизу Ворохти. Напрямок та маршрут обирав навмання, подивишись на мапу. Обидва рази використовувалися прокатні ровери - Author i Specialized.


   3 0