Партнеры

Блог

1 квітня - велоакція під Адміністрацією президента!

   31 Марта Чт в 06:21 2011   

Час іде, а велоінфраструктура в Києві чомусь не змінюється: 2 кілометри єдиної велодоріжки – це все, що зараз є. Після спілкування з безліччю чиновників з різних відомств та міністерств, Асоціація велосипедистів Києва вирішила звернутися до останньої ланки – президента України. 

Акція запланована на 1 квітня, а тому фантазії з приводу акції необмежені. Будь ласка, ознайомтеся із форматом акції і додавайте свої зауваження у цю розсилку, а краще особисто мені на пошту isbondarenko at avk.org.ua

Наші вимоги на акції, які ми плануємо передати представнику президента:
- на державному рівні визнати велосипед як вид транспорту, відповідно, включити велоінфраструктуру у національні програми, виділяти кошти на розвиток велоінфраструктури та виконувати ці програми;
Зараз в більшості європейських країн велосипед розглядається як вид транспорту, який здатний розвантажити дороги від заторів та є екологічним та вигідним економічно. Тому будівництво зручних велодоріжок в містах та поза ними є пріоритетом роботи міської та державної влад і здійснюється не тільки тоді, коли того вимагають активісти, а за графіком. У нас має бути так само. 
- розпочати внесення змін до Державних будівельних норм щодо стандартів велоінфраструктури, спираючись на європейські норми;
Зараз в українських стандартах передбачено, що велодоріжки прокладаються там, де проїжджає 50 велосипедистів на годину (але цього ніхто не вимірює); шириною 80 см на одну смугу (цього замало для велосипеда) і позначаються знаком «Велодоріжка» (треба позначати його також розміткою – білий велосипед на асфальті). Жодних інших стандартів в Україні немає, у той час, як в Європі це трактати з різними опціями, які роблять проїзд велосипедистів зручним та безпечним. У нас теж має бути так.
- прийняти зміни до Правил дорожнього руху, які нададуть велосипедистам пріоритет на дорозі та зроблять пересування безпечним і зручним;
Зараз іде процес із затвердження змін до Правил дорожнього руху, і Асоціація велосипедистів Києва додала до проекту пропозиції, засновані на європейському досвіді. Йдеться про можливість повертати наліво, проїжджати незручні розв’язки тощо. За попередніми даними, багато пропозицій не були враховані при розгляді у міністерствах, і тому ми вимагаємо прийняти ті зміни до ПДР, які зроблять пересування велосипедистів зручним та безпечним.
- сприяти облаштуванню зручних та безпечних велосипедних доріжок для пересування в містах та між містами;
Велодоріжки – це безпека пересування та зручність. Коли в місті з’являються велодоріжки, усе більше людей починають використовувати велосипед на відстань до 10 км, таким чином розвантажуючи дороги та громадський транспорт. Віддаючи вказівку про негайне облаштування велоінфраструктури, Президент одночасно вирішує і питання розвантаження доріг, і енергетичні, і економічні (менше бензину), і здоров’я нації.
- встановити велопарковку біля Адміністрації президента.
Минулого року в одного з міських активістів вкрали велосипед, припаркований до дерева у дворі Кабінету міністрів України. Облаштування безпечних велосипедних парковок є ознакою не тільки цивілізованої держави, а й держави, яка працює над сталим розвитком транспорту та піклується про здоров’я нації. Коли крадуть велосипед, тим більше, під Кабміном – це уже зовсім не смішно.

Сценарій акції:
8:50 - усі активісти приїжджають до вулиці Банкової, вхід з вулиці Інститутської. Тут за парканом знаходиться Адміністрація президента, куди нас не пустять, але всі акції проводяться саме тут.
Учасники акції приїжджають у ділових костюмах, адже ми їдемо до президента. Деталі щодо ділових костюмів читайте нижче.
9:00 - учасники відкривають плакати з лозунгами на кшталт «2 кілометри вело доріжок – це смішно!», «Євростолиця без велоінфраструктури – це смішно!» і скандують лозунги з плакатів.
До створення плакатів можна долучитися напередодні – 31 березня о 19:00 на Педалі паті.
9:15 – до учасників акції виходять президент Віктор Янукович, прем’єр-міністр Микола Азаров, міністр інфраструктури Колесніков та голова КМДА Олександр Попов. Вони розказують, як розвиток вело в Європі призвів до вирішення транспортних проблем, чому це важливо, та як вони самі планують розвивати вело в Україні. Тобто, вони скажуть все те, що ми хочемо від них почути.
В ролях: 
Віктор Янукович – Віктор Загреба
Микола Азаров – Іра Ставчук
Олександр Попов – Іра Бондаренко
Колесніков – місце поки що вакантне. Хто хоче зіграти роль міністра інфраструктури?
До слова про те, чому Азаровим та Поповим будуть жінки – в грецькому театрі ролі жінок виконували чоловіки, а Азарову тим більше має бути приємна його роль у спідниці, бо він уже висловлювався про відсутність жінок в Кабміні в схвальному тоні.
9:30 – президент та інші проїжджають на велосипедах почесне коло на знак того, що їм подобаються велосипеди. Очікуємо представника президента для передачі йому наших вимог, спілкуємося з журналістами.
10:00 – можна їхати на роботу.

З чим приїхати на акцію:
1. Оскільки ми їдемо до Президента, маємо виглядати по-діловому. Тому максимальна кількість учасників акції мають приїхати у ділових костюмах. Це приверне увагу журналістів до акції (нечасто по Києві їздять ділові люди на велосипедах), які будуть більше нас знімати, і тому більше людей з усієї України зможуть почути наші вимоги з теленовин.
Звісно, якщо ви не можете або не хочете одягати діловий костюм, то ви можете приїхати у звичайному велоодязі. Але будь ласка, максимально розгляньте можливість приїхати саме у діловому.
Шолом можна одягати, а можна не одягати, це особисте рішення кожного з нас. Зрештою, безпосередньо на акції він не дуже потрібен.
2. З плакатами, які ми будемо малювати і клеїти напередодні, 31 березня о 19:00 на Педалі Паті. 
Принагідно запрошуємо усіх: вулиця Прорізна/Пушкінська, 1-3/5, кнайп-клуб Купідон в підвалі, зала для тих, хто не курить (за баром). До речі, крім плакатів на Педалі Паті ще буде багато цікавих історій про всесвітню велоконференцію та вело доріжки в Севільї, з якої ми щойно повернулися.

Будь ласка, передавайте інформацію друзям! Нехай нас буде більше!
Дякуємо за увагу та чекаємо вас під стінами АП! 

Час: 1 квітня, 09:00
Місце: Адміністрація президента, вхід на вулицю Банкову з Інститутської.
Контакти: Ірина Бондаренко, голова Асоціації велосипедистів Києва, 097 699 10 38, isbondarenko at avk.org.ua

   16 -2

Оставить комментарий

Вы не зарегистрированы и не можете комментировать. Пожалуйста зарегистрируйтесь или войдите