Партнеры

Блог

Велосипед+медитація

   19 Марта Ср в 03:56 2008   

Про роль медитації у потребі людини до релаксації існує стільки літератури, що я не зупинятимуся на цьому питанні і лише зроблю стислий нарис.

Стресовий ритм сучасного життя, безумовно, виснажує наш організм і через це з’являється необхідність його розслаблення, за відсутності якого людина зазнає глибокої психологічної (а трапляється, що і психіатричної також) кривди. Постійне напруження тіла і інтелекту, яке перевищує чотири години на добу (показник може змінюватися залежно від кожної окремої людини) є шкідливим для організму і за відсутності періоду розслаблення може призвести до негативних наслідків.

Медитація у країнах Сходу визнана доволі плідним засобом релаксації, який окрім розслаблення організму є гарною вправою для розвитку інтелекту людини і збуджує її творчий потенціал. У цій статті буде розроблено пристосування процесу  медитації для велосипедистів, до яких автор статті має пряму причетність.

Місце для сеансів. Для медитації на велосипеді варто обирати місцевість з дуже помірним, бажано взагалі відсутнім рухом автотранспорту. Надається перевага до зеленої зони та близького розташування водойми (море, ріка, океан, озеро, ставок, лиман тощо). По декількох відомих мені містах України я можу запропонувати такі місцевості:

Одеса – парк Ювілейний (долина „траси здоровя”), курорт „Куяльник”, дубовий гай на південній околиці (розташування меморіалу оборони міста).

Южне (Одеська область) – віддалений від міста берег Сичавського ставка.

Іллічівськ (Одеська область) – центральний міський парк

Білгород-Дністерський (Одеська область) – парк всередині та простір навкруги фортеці, сквер біля автостанції та залізничного вокзалу (виходячи з будинку вокзалу згорнути праворуч, пройти два квартали).

Київ – Венеціанський острів (станція метро „Гідропарк”), гай на південь від міста з так званими „копанками” (природними колодязями).

Харків – Журавльовський гідропарк,

Полтава – долина р. Ворскла або пустир на місці Полтавської битви

Миколаїв – паркова зона біля р. Південний Буг.

Вінниця – паркова зона біля р. Південний Буг (два-три квартали від фасаду залізничного вокзалу).

Херсон – гідропарк та острів Малий Потьомкін.

Маріуполь (Донецька область) – міський парк.

Бердянськ (Запорізька область) – долина ріки Берда або міська набережна. Надвечір гарним місцем може бути Бердянська коса.

Мелітополь (Запорізька область) – центральний міський парк

Чернігів – берег р. Десна, протилежний до того, на якому розташоване місто

Львів – парк „Погулянка”

Трускавець (Львівська область) – міський парк та подвіря санаторію „Карпати”

Дрогобич (Львівська область) – парк біля проїзду на Трускавець

Сімферополь – парк ім. Ю. О. Гагаріна

Алушта – міський парк біля тролейбусного вокзалу

Ялта – парк „Масандра” або парк біля Лівадійського палацу та „сонячна” тропа.

Підготовка до сеансу. Якщо ви їхали до місця відпочинку швидко, уповільніть темп. За помірного педалювання встановіть швидкість 1:3 (найменша передня зірка, середня позаду). Розслабте кінцівки, наскільки це можливо за пересування.

Хід сеансу. Оберіть у просторі точку попереду себе і сконцентруйте на ній погляд. За півтори хвилини наполовину заплющить очі, що дозволить вам не втрачати огляд того, що відбувається на дорозі, і водночас розслабитися. Дуже гарно мати із собою аудіо або mp3 прилад для програвання на ньому японського або корейського мотиву. За відсутності такого запису можна використовувати і деякі ліричні мелодії західної культури. Сам особисто використовую для медитації „L’amour est bleu” (Paul Moriat). З пісень для процесу пасує „The bridge over troubled waters” (Simon & Garfunkel). Найбільше таланить тим людям, що наділені композиторським даром, бо вони у стані написати для себе будь-який мотив, який пасує до медитації, та подумки його програвати.

Таким чином набуваємо стану, очищення мозку від стресу.

Перебуваючи у цьому стані, наближаємося до водойми (за відсутності такої обирайте місце зупинки на власне уподобання). Біля водойми сідаємо на березі таким чином, аби мати можливість зупинити погляд на власному віддзеркаленні. За відсутності водойми концентруємо погляд на інших предметах: травинка, стовбур найближчого дерева, гілка тощо – себто будь-який нерухомий обєкт. Наступні 45 хвилин треба просидіти нерухомо, ні про що не міркуючи. Якщо положення тіла завдає незручностей, його можна змінювати кожні 10 або 15 хвилин.

Виходом зі стану медитації є повернення на велосипед та виконання вказівок пункту „Підготовка до сеансу”.

NB! ДЛЯ ЕФЕКТИВНОГО ВПЛИВУ МЕДИТАЦІЇ НА ВАШ ОРГАНІЗМ – ПРОТЯГОМ 30 ХВИЛИН ДО ПРОВЕДЕННЯ ЗАХОДУ, ПІД ЧАС ПРОВЕДЕННЯ ТА ПРОТЯГОМ ГОДИНИ ПІСЛЯ СЕАНСУ УТРИМУЙТЕСЯ ВІД СПОЖИВАННЯ ТЮТЮНОВИХ ТА АЛКОГОЛЬНИХ ВИРОБІВ.


   0 0

Оставить комментарий

Вы не зарегистрированы и не можете комментировать. Пожалуйста зарегистрируйтесь или войдите